Bölgesel

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı: 'Biz birlikte büyük ve güçlü bir aileyiz' Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı: “Biz birlikte büyük ve güçlü bir aileyiz”
Başkan ve Rektör lösemili çocuklarla Başkan ve Rektör lösemili çocuklarla
Başkan 'Beyaz Masa'da: 'Alo, ben Hilmi Güler' Başkan ‘Beyaz Masa’da: “Alo, ben Hilmi Güler”
Zonguldak'ta 10 Kasım Atatürk'ü anma töreni düzenlenecek Zonguldak’ta 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni düzenlenecek
Ortahisar ilçesinin 3'te 2'si çipli kimlik kartını aldı Ortahisar ilçesinin 3’te 2’si çipli kimlik kartını aldı
Rektör Bilgiç ve ekibi 7,2'lik deprem anını yaşadı Rektör Bilgiç ve ekibi 7,2’lik deprem anını yaşadı
Ordu'da, Başkan Güler faturayı kesti! Ordu’da, Başkan Güler faturayı kesti!
Bölgesel Haberleri

Darıcalı şehit Sarıtosun’un naaşı baba evine getirildi

Barış Pınarı Harekatı sırasında Resulayn'da teröristler tarafından açılan taciz ateşinde yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Ulaştırma Uzman Onbaşı Tahsin Sarıtosun'un naaşı helallik için Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki baba ocağına getirildi.

Gazetecilerden 29 Ekim sergisi

Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı 'Gazetecilerin gözüyle dünden bugüne 29 Ekim' konulu fotoğraf sergisiyle kutladı.

Ordu’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Cumhuriyet'in kuruluşunun 96'ncı yıl dönümü, Ordu'da çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya başladı.

Meteorolojiden Doğu Karadeniz için sağanak uyarısı

Meteorolojiden sağanak uyarısı yapılarak Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan Maçka’da ‘Drakula’ ile mücadele kararı

24 Ekim 2019 tarihli ve 30928 sayılı Resmi gazetede yayınlanan 1961 karar nolu Cumhurbaşkanı kararı ile 'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği' ile mücadele çalışması başlatıldı. Turunçgil Uzun Antenli Böceği ile bulaşık alanlarda mücadele için söküm yapan üreticilere 4 yıl ürün kaybını karşılamak amacıyla komisyonun belirleyeceği rekolte üzerinden kilogram başına 15 TL tazminat ödemesi yapılacak.

Telabyad’a 10 araçlık insani yardım konvoyu ulaştı

Suriye'nin Türkiye sınırında bulunan ve Barış Pınarı Harekatı ile PKK/YPG'li teröristlerden temizlenen Telabyad'a, Türk sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan 10 araçlık insani yardım konvoyu ulaştırıldı.

Ordu’da 7 milyarlık yatırım

Ordu Valisi Seddar Yavuz, il genelinde şu anda devletin kurumları tarafından toplam 7 milyar lirayı bulan yatırım gerçekleştirildiğini söyledi.

Trabzon’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle turnuvalar düzenleniyor

Trabzon Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle birçok ilçede çok sayıda turnuva düzenleniyor.

Şehit ateşi Kocaeli’ye düştü

Barış Pınarı Harekatı sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Ulaştırma Uzman Onbaşı Tahsin Sarıtosun'u şehit haberi, Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki baba ocağına ulaştı.

İkiz mutluluk

Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan tek yumurta ikizleri 32 yaşında olan Mustafa ve Mehmet Uslu, bir sene önce Çaybaşı ilçesinde yaşayan tek yumurta ikizleri 27 yaşında Neslihan ve Nagihan Cüni ile dünya evine girdi. Çaybaşı ilçesinde yaklaşık bir sene önce nişanlanan tek yumurta ikizleri Ünye'de düzenlenen görkemli bir düğünle mutluluğa ilk adımı attı.

İstiklal Mücadelesi’nin şehit kadınları için deniz altında 100 kilo ağırlığındaki kağnıyı taşıdı

Dünya dalış rekortmeni Derya Can, Çanakkale Savaşları ve İstiklal Mücadelesinde şehit olan kadınlar için Çanakkale Yat Limanı'nda tüpsüz bir dalış gerçekleştirerek, deniz altında 100 kilo ağırlığındaki kağnı arabasını taşıdı.

İstihdam ödülü İşadamına AK Parti ve İl Genel Meclisi’nden destek ziyareti

Giresun' da istihdam birincisi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan ödül alan işadamı Yener Türk ve işletmesine AK Parti İl Yönetiminden ve İl Genel Meclisi'nden ziyaret gerçekleştirildi. Yapılan ziyarette Giresun'a yapılan her yatırımın ve istihdama katkının yanında olacağı mesajı verildi.

Marmaris’te yanan alanlar havadan görüntülendi

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı yangın söndürme helikopteri ile havalanan basın mensupları, Taşhan, Bördübet ve Zeytinköy'deki yangından zarar gören ve yeniden yeşillendirilen alanları havadan görüntüleme imkanı buldu.

İzmirli Rapunzel dünya rekoru kırdı

İzmir'de yaşayan 12 yaşındaki Pelin Özdemir, doğduğundan bu yana hiç kestirmediği 152 santimetrelik saçlarıyla Dünya Çocuk Rekorları Kitabı'na girdi. Saçlarını kestirmeyi düşünmediğini belirten Pelin'in boyu ise 157 santimetre.

(Özel) Acı içinde inleyen Minik Öykü yardım bekliyor

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşayan 31 yaşındaki Merve Meriç, epilepsi, serebral palsi, hidrosefali ve distoni hastası 3 buçuk yaşındaki kızı Öykü'nün tedavilerini karşılayabilmek için yaptığı battaniyeleri internet üzerinden satsa da tedavi masraflarını karşılayamıyor. Acı içinde inleyen kızının tedavisi anne, 'Öykü'de yürüme, oturma, emekleme, konuşma yok, tedavisi için hayırseverlerden yardım istiyorum dedi.

Sokak köpeklerinin hayat hikayesini anlatan film gösterimde

Sokak köpeklerinin hayat mücadelesini anlatan 'Köpek Filmi' Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi'nde gösterime sunuldu. Gösterimin ardından da filmin yönetmeni Cem Hakverdi, sanatseverlerle film üzerine söyleşi gerçekleştirdi.

Erzurum’da kış için 800 mezar kazıldı

Hava sıcaklığının kış aylarında eksi 35 dereceye kadar düşmesi nedeniyle mezarların güçlükle kazıldığı Erzurum'da, 800 mezar kazılarak hazır hale getirildi.

Belediye başkanı, farkındalık için organlarını bağışladı

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, organ bağışına dikkat çekmek amacıyla organlarını bağışladı.

Keçi ve koyun yünlerini nesnelere resmederek sanata dönüştürüyor

Yaklaşık 4 yıl önce bir mozaik sanatçısından öğrendiği Keçe Sanatı'nı şimdilerde Trabzon'da öğretmeye çalışıyor.

Toplam 1218 haber.